28.3.2010 kvalifikace na MČR Litoměřice

Pro účast na Mistrovství ČR v judu si mladší žáci a žákyně musí projít kvalifikačnímu turnaji. Poslední březnovou neděli se sjeli v litoměřické sportovní hale mladí judisté z celé ČR, kde v otevřené soutěží svedli boje o medaile. Hala na čtyřech tatami celý den porovnávala boje těch nejlepších. Z celkového počtu 519 závodníků nechyběla ani osmi členná výprava velkobřezenských judistů. Závodníci postupovali do dalších bojů jen vyřazovací metodou K.O. systému.
Nejlépe se dařilo mládší žákyni Veronice Bucharové ve váhové kategorii do 48kg. V prvním zápase porazila před časovým limitem chvatem harai goši na Ippon závodnici z Liberce. Dalšími zápasy pak postoupila až do finálového boje se závodníci z Baníku Ostrava, kde chvatem ouči gari hodnoceným na wazari udržela zápas pod kontrolou a stala se vítězkou Českého poháru.
Další závodníci Rosa Ippoldtova ve váze do 44kg se probojovala do semifinále. Daniel Adalský do 38kg, Pavel Nováček do 42kg a Jaroslav Matička +66kg nasbírali v zápasech jedno cenné vítězství a přinesli si do kvalifikačního ranking listu bod. Dále oddíl reprezentovali Markéta Petanová do 44kg, Lucie Wedrichová do 36kg a Tomáš Vácha do 50kg.
Někteří závodníci sbírají zkušenosti, které budou moci ještě ve stejné kategorii příští rok zúročit. Další kvalifikační turnaje budou probíhat v Týnu nad Vltavou, Brně a Jihlavě na podzim, kterých se naši závodníci zúčastní. Trenér judo Tomáš Buchar

© 2006 POST J.M.