Memoriál Václava Prokeše Teplice 5.-6.5.2012

Letos druhý roční memoriálu Václava Prokeše přivítala krásná teplická sportovní hala na stínadlech.  Už pozvánka libovala velkou účast a na šesti tatami se setkalo ve dvoudenním turnaji ve dnech 5-6. května od kategorie mláďat až po muže na 500 judistů Pozváni přijali oddíly nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Holandska a Německa. Soutěž na kvalitní úrovni nenechal ty nejodvážnější judisty z Velkého Března dlouho čekat. V sobotu se v kategorii mladších žáku do 38kg představil Lukáš Deml, kterému v KO systému sice jednou prohrou těsně o jeden bod a ztratil bronzovou medaili, ale to byly první body za 5. místo do celkového hodnocení oddílů. V hmotnostní kategorii do 60kg pak David Pavle, který prohrál až postup do finále a v boji o bronz svého soupeře zdolal nasazeným škrcením a naše jen pětičlenná výprava měla ruce nad hlavou. Marek Kropáč postupoval v KO systému bez jediné ztráty a perfektně si nenechal vytoužené zlato sebrat. Sprcha zlatých medailí pokračovala i v kategorii starších žákyň, kde Veronika Bucharová do 52kg postupně porážela své soupeřky a o postup do finále ji čekala mistryně ČR, kterou hodem na Ouči-gari porazila a ve finále svedla těžký boj s německou reprezentantkou, kterou nakonec porazila a získala druhé zlato pro náš oddíl. Stejně se vedlo i Žanetě Kropáčové, která si nenechala vzít zápas a ve finále také narazila na německou reprezentantku, kterou porazila na ippon a třetí zlato bylo doma. Po prvním dnu byla bilance medailí pro oddíl JUDO ZŠ Velké Březno velkým překvapením pro ostatní oddíly, neboť z 55 oddílů jsme byli v počtu medailí průběžně na 2. místě.
Základna našeho oddílu z naší malé obce je v porovnání s ostatními oddíly přibližně desetinová a v kategorii mláďat, dorostenců, juniorů a mužů do 23let zasáhl do bojů v neděli jen Michal Studnička za dorost do 60kg, kterému se moc nedařilo i když bojoval statečně.  Sice jsme v neděli nezískali ani bod, ale se 6 závodníky jsme nakonec získali v mezinárodní konkurenci 10 místo.

Celková bilance 3x zlato, 1x bronz, 1x 5.místo.