Judistická „Velká cena Litoměřic“
                přinesla tři zlata pro Velké Březno

Poslední dubnový den se v Litoměřické sportovní hale konala “Velká cena Litoměřic“. Své judistické svěřence na závody přivezlo 28 klubů nejen z České republiky, ale i z Německa a Maďarska. V kategoriích Mláďat, mladších a starších žáků a žákyň startovalo celkem 265 závodníků.
Soutěž zahájili zápasy těch nejmenších judistů. V této kategorii ve váze do 29kg startoval úspěšně náš závodník Jakub Grivalský. V boji o třetí místo vyhrál krásným Iponem na boční chvat Ery seoi-nage.
Po vyhodnocení mláďat začala utkání v kategoriích žactva. Judo ZŠ Velké Březno, zde mělo hned několik úspěšných závodníků. V kategorii mladších žáků vybojovali ve finálových utkaní zlatou medaili Jaroslav Matička a David Pavle, oba závodníci své zápasy ukončili hody, před časovým limitem. Pavel Nováček se také úspěšně probojoval do finále, ale v boji prohrál a obsadil stříbrnou pozici. V kategorii staršího žactva si nejlépe vedla Veronika Bucharová, která vybojovala s přehledem první místo.  Na třetím místě se umístila Markéta Petanová.  Dobře si vedl i Michal Studnička, který sice však semifinále prohrál a na medaili nedosáhl.

zapsal: Buchar