27.3.2010 kvalifikace na MČR Jablonec

Postup na Mistrovství ČR pro velkobřezenské judo je jistý. Poslední březnový víkend se v Jablonecké sportovní hale sešlo na 1200 mladých judistů nejen z celé České republiky, ale i z Německa, Ruska, Polska a Slovenska.
„Český pohár“ byl zároveň i kvalifikací na mistrovství ČR pro rok 2011. Dvěma našim judistům se podařilo vybojovat medaile. V kategorii mladších žáků, ve váze do 50kg, se do semifinále probojoval s jasnou převahou nad soupeři David Pavle a vybojoval bronzovou medaili. Stejně dobře si v kategorii starších žákyň vedla i Veronika Bucharová, která bez jediné prohry postoupila až do finále a od zlaté medaile jí dělil minimální počet bodů. Ve váze do 48kg tak vybojovala stříbrnou medaili.
Oba naši závodníci si tímto svým výsledkem zajistili jistý postup na Mistrovství ČR. V kategorii mladších žáků ve váze do 46kg si Pavel Nováček dvěma vítěznými utkáními zajistil postup do čtvrtfinále, ze kterého však nepostoupil, ale zajistil si body do ranking listu. Další závodníci na medaile nedosáhli, ale všem patří poděkovaní za vzornou reprezentaci našeho oddílu JUDO ZŠ Velké Březno na takto velké soutěži.
Zapsala: Věra Bucharová.