Úspěchy JUDO ZŠ Velké Březno

Dne 14. a 15. 4. 2012 pořádal oddíl judo TJ VTŽ Chomutov, Český pohár - Mezinárodní Velkou cenu Města Chomutov, která byla další kvalifikační soutěží na MČR. Chomutovská městská sportovní hala praskala o oba víkendové dny ve švech, když hostila skoro na 900 závodníků v kategoriích od mladšího žactva po juniorské kategorie. Na soutěž vyslalo své nejlepší závodníky nejen cca 50 klubů z celé ČR, ale i kluby z Ruska, Německa, Slovenska, Holandska, Polska a Slovinska.

Ve velmi kvalitně obsazené soutěži se bojovalo o každý vyhraný zápas, který sliboval připsání bodů do republikového rating listu. Naši závodníci hájící barvy oddílu JUDO ZŠ Velké Březno, se ani jeden den neztratili. Nejlépe ze všech si vedla Žaneta Kropáčová, která startovala jak v kategorii dorostu, tak i v kategorii staršího žactva. V obou kategoriích ukázala své kvality a bez zaváhání se krásnými hody probojovala až do finále, tam však chyběl ten pověstný krok ke zlaté medaili, a tak si  Žaneta odvezla dvě stříbrné medaile a jistý postup na MČR. Skoro stejně dobře jako Žanetě se vedlo i jejímu bratrovi Marku Kropáčovi, který startoval v jedné z nejlépe obsazené kategorii do 55kg. Ve starším žactvu si bohužel vylosoval hned v prvním kole favorizovaného závodníka z Liberce a v zápase těsně prohrál. Dostal se do oprav a tam už neudělal jedinou chybu a cíleně si šel pro výhru. Odměnou mu byla bronzová medaile.

V kategorii dorostu obsadil 5. pozici, stejně jako Veronika Bucharová a Pavel Hrouda. Bez umístění zůstali Michal Studnička, Markéta Petanová, Lukáš Deml a Tereza Brožová. Všem děkujeme.

Další Český pohár bude pořádán až v září a tak je ještě dost času na další přípravu, nejen fyzickou, ale i psychickou. Mezi tím nás ale čeká ještě spoustu soutěží, které nám v rámci přípravy tvoří nedílnou součást.

Celková bilance 2x stříbro, 1x bronz, 2x 5.místo.
Zapsala: Věra Bucharová